EsagonoTM - apartament spa

 

ThalaTepee® - apartament spa
Thalaxotherm® Prestige
Thalaxotherm® Spa
Ofuro® Spa & wellness wg japońskiej tradycji
Hydrofuro® - ekskluzywne urządzenie wellness
OfuroKneipp® - zabieg zmiennocieplny
Akcesoria 

ThalaTepee® - apartament spa

Tipi to namiot Indian, będący również miejscem oczyszczenia. W starożytności całe narody wykonywały rytuał oczyszczenia poprzez wodę, powietrze, ziemię i ogień. Dziś coraz więcej osób szuka sposobów promowania wellness i zdrowego stylu życia poprzez kontakt z naturą i odkrywanie starożytnych tradycji. Aby odtworzyć dawne rytuały w nowoczesny sposób firma Esagono stworzyła ThalaTepee®

Technologia

ThalaTepee® zbudowane jest w całości z drewna. Wewnątrz panuje idealny mikroklimat ogarniający i chroniący każdą osobę poddającą się jednemu z wielu zabiegów wellness. Oferuje wiele zabiegów, wszystkie wewnątrz tipi, w stałej temperaturze, sprzyjającej relaksacji.

W ThalaTepee możemy wykonać do osiemnastu zaprogramowanych zabiegów m.in. łaźnię turecką i saunę. ThalaTepee może jednocześnie pomieścić dwie osoby korzystające z masażu lub 8 osób w przypadku wykorzystywania sauny czy łaźni tureckiej.
Wyjątkowość ThalaTepee to między innymi możliwość przeprowadzenia wszystkich zabiegów oczyszczających oraz kompleksowych zabiegów błotnych z użyciem aktywnych substancji Thalasso. Dzięki optymalnym warunkom panującym wewnątrz, klienci mogą uzyskać najlepsze rezultaty przebywając w komfortowych warunkach.

Wyszczuplanie - ThalaTepee® pomaga bezpiecznie schudnąć, dzięki naturalnym, nieinwazyjnym zabiegom.
Cellulite - urządzenie redukuje problemy zwiżazane z cellulitem, lokalnymi otłuszczeniami i wieloma problemami skórnymi m.in. atonicznością, suchością, oznakami starzenia, niedotlenieniem oraz nadmierne wydzielaniem sebum.

Odnowa sił - ThalaTepee® wykorzystuje hydroterapię do eliminowania zmęczenia, efektu ciężkich nóg i pomaga odzyskać siły. Przywraca ciału uczucie lekkości i równowagę umysłowi.

Detoksykacja - ThalaTepee® głęboko oczyszcza i detoksykuje organizm.
 
Apartament Thalatepee jest dostępny w trzech wersjach różniących się zarówno wymiarami jak i wyposażeniem.
 
 
      
 wejście oraz wnętrze Thala Tepee®
     
dotykowy panel sterujący oraz wnętrze Thala Tepee®
   
chromoterapia i łóżko do zabiegów ayurwedy
 

 Elementy wyposażenia

Sky Line

Dekoracyjny panel, podświetlony od tyłu przez światłowody, koloryzuje parę i poprawia jej dystrybucję. Wykorzystuje 80 punktów, tworzących intensywne i przyjemne światło.

Affusion Shower

Delikatny prysznic połączony z systemem przesuwania góra dół, kóry może być włączony z zewnątrz. Prysznic jest podzielony na trzy podstrefy w celu lepszego ukierunkowania wody. Masaż może obejmować całe ciało lub tylko wybrany obszar. Istnieje możliwość regulacji teperatury oraz przepływu wody.

Ayurveda

Łóżko odpowiednie do każdego rodzaju masażu i wszystkich zabiegów wellness. Wykonane całkowicie z drewna specjalnie z myślą o zabiegach shirodhara, posiada specjalne kanały odprowadzające olejki.

Relax

Ergonomiczny kształt dopasowany do każdego rodzaju sylwetki, gwarantuje całkowity relaks. Dwie rozkładane ławki zapewniają miejsce aż ośmiu osobom.


Thalaxotherm® Prestige

 

 

Thalaxoterm® jest innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie wellness. To połączenie nowoczesnej technologii, skuteczności działania i wysokiej jakości. Można go zaadaptować do dowolnej przestrzeni centrum odnowy, czy hotelowego spa.

 

 

 

Zabiegi Efekty

Hammam - wszystkie korzyści płynące z łaźni tureckiej. Zabieg dający uczucie lekkości i dobrego samopoczucia.

Wyszczuplanie - Thalaxoterm® pomaga bezpiecznie schudnąć, dzięki naturalnym, nieinwazyjnym zabiegom.

Chromoterapia - system składający się ze źródeł światła o różnych kolorach. Pozwala kontrolować poszczególne źródła światła.

Cellulite - Dzięki Thalaxoterm® pokonanie go jest możliwe!! Urządzenie pomaga usunąć celulit, lokalne otłuszczenia i wiele problemów skórnych m.in. atoniczność, suchość, oznaki starzenia, niedotlenienie oraz nadmierne wydzielanie sebum.

Muzykoterapia - Phantom Sound: system akustyczny wewnątrz i dookoła Thalaxoterm® wytwarzający wibracje i podkreślający efekt odprężenia.

Regeneracja - Thalaxoterm® wykorzystuje hydroterapię do eliminowania zmęczenia, efektu ciężkich nóg i pomaga odzyskać siły. Przywraca ciału uczucie lekkości i równowagę umysłowi.

Koktajle zdrowia - dzięki Thalaxoterm® można stworzyć mieszanki elementów rewitalizujących ciało. Para, woda, siano, sól, błoto, algi, kwiaty, dźwięki i kolory, zapachy i olejki.

Detoksykacja - Thalaxoterm® głęboko oczyszcza i detoksykuje organizm.

Thalaxotherm® Spa

 

 

Thalaxotherm® Spa to nowa filozofia wellness: hydrotermologia - połączenie powietrza, wody, ziemi, kolorów i zapachów, które są podstawowymi elementami piękna. Para zwiększa korzyści płynace z zabiegu z wykorzystaniem soli morskich, alg oraz błota.

Thalaxotherm® Spa jest piękny, prosty i wydajny. Na 6 m2 pozwala zmieścić całą energię natury. Pokój zabiegowy wyposażony w kapsułę zapewnia klientom najlepsze zabiegi wellness. Dbałość o szczegóły, łatwa instalacja i praktyczność tego urządzenia pozwala zainstalować go w dowolnym miejscu.

 

Wszechstronny - pozwala na wykonanie kąpieli parowych, w naturalny sposób redukuje cellulit, lokalne otłuszczenia i wiele problemów skórnych m.in. atoniczność , suchość, oznaki starzenia, niedotlenienie oraz nadmierne wydzielanie sebum. Zabieg ma działanie relaksujące.

 


 Ofuro® - Spa & wellness wg japońskiej tradycji

 

Ofuro

 

Ofuro® to starożytny japoński rytuał kąpieli. Pochodzi on od starożytnej praktyki służącej zachowaniu dobrego samopoczucia, polegającej na zanurzaniu się, po dokładnym umyciu ciała, w gorącej wodzie.  Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy relaks, odprężenie i uwolnienie od nagromadzonego przez cały dzień stresu.

Firma Esagono przywóciła koncepcję wanny z drewna okumé, służącej do wykonywania relaksujących zabiegów z wykorzystaniem wody i olejków eterycznych. Teraz każdy ośrodek spa może zaoferować swoim klientom nowe przeżycie, efektywne odprężające po monotonii codziennych czynności.

Ofuro® może być zabiegiem przygotowującym do innych zabiegów spa, lub zabiegiem końcowym serii. Poziom relaksacji osiągany przez zabieg balneoterapeutyczny jest wyjątkowo wysoki, taki jak w przypadku tej starożytnej tradycji.

Wanna Ofuro® poza zabiegami z zastosowaniem wody, może być wykorzystywana do innych zabiegów z zastosowaniem płynów jednoskładnikowych lub ich mieszanin, np. wina lub mleka, z ewentualnym dodatkiem ziół, wodorostów czy kwiatów, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się wyjątkową kompozycją  zabiegu.

Wanna Ofuro® jest łatwa w użytkowaniu i obsłudze: drewno okumé z którego jest wykonana zapewnia niezawodność i długi okres użytkowania.

W jaki sposób można oferować Ofuro® klientom ośrodka wellness?

Jako przygotowanie do wszystkich innych rodzajów zabiegów wellness.
Jako zabieg balneoterapeutyczny, z zastosowaniem określonej substancji.
Jako zabieg balneoterapeutyczny samodzielny lub połączony z innymi zabiegami.
Jako zabieg głęboko relaksujący.
 
Zabiegi Ofuro®:

1.Zabieg balneoterapeutyczny w temp. 37-40°C
2.Zabieg kriobalneoterapeutyczny w temp.15-25°C
3.Zabieg balneoterapeutyczny z winem
4.Zabieg balneoterapeutyczny z mlekiem
5.Zabieg balneoterapeutyczny z ziołami
6.Zabieg balneoterapeutyczny z kwiatami
7.Zabieg balneoterapeutyczny z wodorostami
8.Zabieg balneoterapeutyczny z ekstraktami roślinnymi
 
Balneoterapia zapewnia szereg korzystnych efektów wellness, takich jak:

Całkowita relaksacja
Odmłodzenie skóry
Złuszczenie naskórka
Detoksykacja

 


 

Hydrofuro® - ekskluzywne urządzenie wellness

 Hydrofuro® to nowe, ekskluzywne urządzenie wellness łączące przyjemność kąpieli z wszystkimi korzystnymi efektami hydroterapii. Precyzyjne wykonanie z drewna w połączeniu z ciągłymi badaniami w poszukiwaniu przełomowych rozwiązań doprowadziło do powstania tej innowacyjnej hydroterapeutycznej kapsuły spa.

Kształtem nawiązuje do stylu arabskiego. Ergonomiczna konstrukcja umożliwia komfortowe korzystanie
z relaksu w wodzie, gdzie ciało spoczywa swobodnie w wyjątkowo odprężających pozycjach. Dodatkowych wrazeń dostarcza system podwodnych świateł chromoterapeutycznych.

Hydrofuro® posiada innowacyjny system generacji wiru, wytwarzający strumienie mieszaniny powietrza z wodą, aktywizujące krążenie krwi, stymulujące metabolizm komórkowy, ułatwiające drenaż limfatyczny i oddziałujące na skórę ujędrniająco i wygładzająco.

Hydrofuro® stanowi idealne rozwiązanie przywracające naturalną harmonię ciała i ducha. Wykorzystuje korzystne efekty hydroterapii, przygotowując jednocześnie do zabiegów wellness i przyjemnie kończąc dowolną ścieżkę zabiegową. Wykonany całkowicie z drewna okoumé, wyposażony w wygodne schodki umożliwiające łatwy i bezpieczny dostęp do wanny oraz praktyczny wąż prysznicowy zapewniający chwile odświeżającego odprężenia.

Hydrofuro® stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zaoferować swoim gościom pełny wachlarz wysoce ekskluzywnych zabiegów wellness wzbogaconych odrobiną elegancji i kreatywności.

 

 


 

 OfuroKneipp® - zabieg zmiennocieplny

 


Ofurokneipp® stanowi połączenie japońskiej tradycji kąpieli z metodą naprzemiennego oddziaływania równymi temperaturami opracowaną przez opata J. S. Kneippa.

Nowa interpretacja tych metod oferuje klientom możliwość zakosztowania niezwykłych przeżyć. Ofurokneipp®  oferuje emocje i efekty: składa się z dwóch wanien, jednej z wodą gorącą (temp. 40-42°C), a drugą z wodą zimną (temp. 20-28°C). Cykl zabiegu wymaga od klienta naprzemiennego przebywania w dwóch wannach: wanna z wodą gorącą jest ponadto wyposażona w podwodny system chromoterapii oraz szereg dysz tłoczących natlenione powietrze i stanowiących kompletny system hydromasażu; wanna z wodą zimną jest wyposażona w dysze do napowietrzania i hydromasażu.Takie naprzemienne zanurzanie się w wodzie o temperaturze: 40°C
i 28°C oddziałuje tonizująco na naczynia krwionośne, zapewniając idealną równowagę krążenia.

Ofurokneipp® jest całkowicie wykonane z drewna okoumé. Jego łatwa instalacja i przyjazna dla użytkowników obsługa sprawiają, że jest to produkt wyjątkowy, którego stylistykę i komfort gwarantuje firma Esagono.

 
 

 

W jaki sposób można oferować Ofurokneipp®  klientom ośrodka wellness?


1.Jako przygotowanie do wszystkich innych rodzajów zabiegów wellness
2.Jako zabieg balneoterapeutyczny, z zastosowaniem określonej substancji
3.Jako zabieg głęboko relaksujący

Balneoterapia, pośród zabiegów wellness, zapewnia szereg korzystnych efektów, takich jak:
Głęboka relaksacja
Detoksykacja
Pobudzenie krążenia
Głęboki drenaż

 

Akcesoria

 

Rubino - małe, praktyczne łóżko, o wspaniałym wyglądzie - praktyczne, wytrzymałe i ergonomiczne. Wyposażone w półkę i praktyczny uchwyt na papier. Posiada regulowane podłokietniki, otwór na twarz oraz regulowane oparcie pleców. Poduszki są wodoodporne, nie alergogenne, można je prać.
Wymiary 188 x 72 x 74 cm

Smeraldo - małe, proste, wytrzymałe i praktyczne łóżko do masażu. Wyposażone w półkę, praktyczny uchwyt na papier oraz regulowane oparcie pleców. Poduszki są wodoodporne, nie alergogenne, można je prać.
Wymiary 188 x 72 x 74 cm

Zafirro - praktyczne, wykonane w całości z drewna okume. Posiada regulowany podgłówek, dolną półkę oraz rolkę na papier.
Wymiary 188 x 72 x 74 cm
Small bed - ergonomiczny kształt dostosowany do każdego kształtu ciała. Można na nim siedzieć, wykonywać zabiegi termosauny lub po prostu się relaksować. Wykonane całkowicie z drewna okume.
Wymiary 168 x 60 x 79 cm

Small chair - ergonomiczny kształt dostosowany do każdego kształtu ciała. Można na nim siedzieć, wykonywać zabiegi termosauny lub po prostu się relaksować. Wykonane całkowicie z drewna okume.
Wymiary 168 x 60 x 79 cm

Ayurveda - mocne, wykonane całkowicie z drewna okume. Przeznaczone do zabiegów ayurvedy, wszystkich typów masażu i innnych zabiegów well being.
Wymiary 188 x 72 x 74 cm

Carellino Giada - niezbędny element wyposażenia. Wielofunkcyjna szafka z trzema mocnymi półkami i małą szufladką.
Wymiary
Model z szufladką: 61 x 40 x 90,5 cm
Model z trzema półkami 61 x 42 x 95 cm

Lights "Angular" - posiada trzy źródła emitujące światło o rozproszonym kolorze. Stymuluje emocje i relaksuje.
Wymiary 55 x 55 x 20 cm

 
Lights "Starry" - wykonany z drewna okume z wykorzystaniem światłowodów. Pobudza wrażenia sensoryczne. Za pomocą praktycznego pilota można kontrolować zmianę kolorów i intesywności świateł.
Wymiary 210 x 120 cm
 

 


ThalaTepee - apartament SPA